İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Roman Polanski’nin Eşi, Quentin Tarantino’ya ve Filmine Tepki Gösterdi

Oyuncu ve şarkıcı Emmanuelle Seigner, kocasının Quentin Tarantino’nun son filmi Once Upon A Time In Hollywood’da yer almasından hoşnut değil. 

Polanski’yle birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaştığı sosyal medya gönderisinin altında, tepkisini şu şekilde dile getirdi:

“Birini ayaklar altına alırken, onun trajik hayatından nasıl faydalanabilirsin? Düşünülmesi gerek (Roman’ı ayaklar altına alan sistemden bahsediyorum). Ufak bir açıklama, çünkü insanların benim bakış açımı anlamadıklarını anladım. Sadece Roman ve onun trajik öyküsü hakkında bir film yapmanın onları [Hollywood’u] rahatsız etmediğini söylüyorum… hem de onu toplumdan dışlarken. Ve elbette ona danışmadan. Neyse ki film iyi, ancak fikir beni rahatsız ediyor.”

Seigner, “toplumdan dışlamak” derken, Polanski’nin 1977 yılındaki tecavüz suçlamalarından ötürü Hollywood’da persona non grata ilan edilmesine atıfta bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Polanski, #MeToo hareketinin sırasında Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden atılmıştı. Nisan ayında Polanski, Akademi’ye geri dönmek için dava açtı. 

Once Upon A Time In Hollywood filminde, Polanski’nin 8 aylık hamile eşi Sharon Tate’i Margot Robbie canlandırıyor. Tate, 1969 yılında Hollywood Hills’deki evinde Charles Manson ve müritleri tarafından vahşice katledilmişti. Polonyalı aktör Rafał Zawierucha, Tarantino’nun filminde Polanski’yi canlandırıyor. Once Upon A Time In Hollywood, Türkiye’de 23 Ağustos tarihinde vizyona girecek. 

Kaynak: Hollywood Reporter

İlk yorum yapan sen ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir