İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Richard Armitage LGBTI+ Draması Now & Then Filminin Başrolünü Üstlenecek

William Corlett’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Adrian Noble otururken, senaryo Matt Western tarafından kaleme alınıyor.

Hobbit üçlemesinde Thorin Oakenshield’le tanıdığımız Richard Armitage, en son Julie Delpy imzalı My Zoe filminde yer almıştı. Şimdi ise Adrian Noble yönetmenliğindeki Now & Then filminin başrolünü üstlenmeye hazırlanıyor.

William Corlett’in ödüllü romanından uyarlanan senaryo, babasının ölümünden ardından çocukluk evine dönen Christopher Metcalfe’ye (Armitage) odaklanıyor. Christopher, okuldaki anılarıyla yüzleşiyor ve diğer öğrenci Stephen Walker’la paylaştığı yoğun, tutkulu ilişkiyi yeniden yaşıyor. Bu ilişki onu, sonunda kendisiyle de uzlaşmaya zorluyor.

Royal Shakespeare Company’de sanat yönetmenliği yapan Adrian Noble, geçtiğimiz yıl Vanessa Redgrave ve Timothy Spall’ın oynadığı Mrs. Lowry and Son filmini yönetmişti. Now & Then filminin çekimlerine ise 2021’in başında başlanması planlanıyor. Filmin çekimleri ise İngiltere ve Hırvatistan’da gerçekleşecek.

Cannes Virtual Market’te The Man From Rome filminin başrolü için de anlaşan Richard Armitage, Now & Then için “Bu güzel bir senaryo. Chris’in karakteri bana güçlü bir şekilde hitap etti. Role girmeyi ve bu senaryoya hayat vermeyi dört gözle bekliyorum.” dedi.

Senarist Matt Western, “Now & Then bir LGBTI + projesi olduğu kadar, özünde bir anne ve oğlun yürekten hikayesidir.” diye belirtti. “60’larındaki Laura ve eşcinsel, orta yaşlı oğlu Chris mevcut durumlarını ve birbirleriyle olan ilişkilerini anlamak için geçmiş hatalarına ve pişmanlıklarına bakmak zorunda kalıyor. Ve onlarla barışmaları gerekiyor.” açıklamasını yaptı.

İlk yorum yapan sen ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir