İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Martin Scorsese’nin Yeni Filmi Killers of the Flower Moon Apple ve Paramount İş Birliğiyle Çekilecek

Martin Scorsese’nin Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’lu yeni filmi Killers of the Flower Moon’un haklarını Apple satın aldı. Film, Apple orijinal yapımı olacak. Ancak ilk olarak sinemalara dağıtımını Paramount üstlenecek.

Filmin haklarını elinde bulunduran Paramount’un, bütçesi 200 milyon doları bulacağı tahmin edilen filmi finanse etmekle ilgili kaygıları vardı. Bu nedenle, projeyi Netflix ve Apple gibi dijital platformlara sundu. Geçtiğimiz haftalar, Netflix ve Apple arasında adeta bir teklif yarışına sahne oldu. Bu yarıştan galip çıkan ise Apple oldu. Film haklarını satın almak için Paramount’la anlaşıldığı ve resmi anlaşmanın birkaç gün içerisinde imzalanacağı belirtiliyor. Bütçe sıkıntısını da aşan, David Grann’ın aynı adlı romanından uyarlanan Killers of the Flower Moon kaldığı yerden yoluna devam ediyor.

Apple TV+ platformuyla dijital pazara açıldıktan sonra, Apple bu alanda etkili olabilmek için kesenin ağzını açmıştı. Ancak Killers of the Flower Moon, şirketinvbugüne kadarki en büyük film projesi. Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro gibi yıldızların yer alacağı bir Martin Scorsese filmine ev sahipliği yapmak, alana hakim olmak adına önemli bir adım. Belki de bu sayede, rakibi Netflix gibi bir konuma gelecek.

Killers of the Flower Moon, Osage Cinayetlerini ve FBI’nin Doğuşunu Konu Alıyor

Killers of the Flower Moon, Martin Scorsese ile Robert De Niro’nun onuncu; DiCaprio ile altıncı kez iş birliğine imza atacakları film olacak. Scorsese’nin yeni ve eski gözde oyuncuları ise ilk kez bir araya geliyor.

David Grann’ın gerçek suç kitabından uyarlanan Killers of the Flower Moon, 1920’ler Oklahoması’nda geçiyor. Osage yerlilerinin, topraklarında petrol bulması ve refaha kavuşmasından kısa süre sonra sistematik şekilde katledilmeleri konu alınıyor. Bu dönem, aynı zamanda FBI’nin da doğuşuna tanıklık ediyor. Çünkü, katledilen onlarca insanla ilgili soruşturma yapanlar da öldürülüyordu. Bir gizem perdesinin çevrelediği olay, yeni kurulmakta olan FBI’nin incelediği ilk büyük cinayet davasıydı.

Filmin senaryosunu Forrest Gump, The Curious Case of Benjamin Button ve Munich gibi filmlerle tanıdığımız Oscar ödüllü senarist Eric Roth kaleme aldı.

İlk yorum yapan sen ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir