İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Koronavirüs Pandemisiyle İlgili İlk Film Yapıldı!

Koronavirüs pandemisiyle ilgili bir film yapılması, an meselesiydi. Yönetmen Mostafa Keshvari geçtiğimiz ay, Vancouver acil durum ilan etmeden önce filmi Corona’nın çekimlerini tamamladı. Corona, ultra düşük bütçeli bir gerilim filmi. Tümüyle, küçük bir asansörde geçiyor. Tıpkı Devil filmi gibi. Ama kötülük şeytandan değil, Covid-19 virüsünden geliyor.

Jared Leto’nun çölde meditasyon yapmasıyla aynı sürede çekilen bir film gerçekten iyi olabilir mi? Sadece fragmana bakarak yargılamak çok doğru değil. Ancak, şüphe duymamıza neden olacak türden birçok şey olup bitiyor.

Hikaye, virüsten daha çok ırkçılık üzerine gibi görünüyor. Asansörde kapalı kalmış bir avuç insan, Çinli bir kadının öksürmesiyle korkmaya başlıyor. Buraya kadar, sadece yazılandan yola çıkarak umut vadediyor gibi görünebilir. Ancak, karakterlerden birinin ırkçı olduğunu diyaloglardan ya davranışlarından anlamıyoruz. Bunu fark ediyoruz, çünkü kafasında kocaman bir gamalı haç dövmesi var. Ayrıca, “filmde hamile bir kadın varsa, gerilimin arttığı yerde mutlaka doğum yapar” klişesi de kendine yer buluyor.

Kim bilir, belki de gerçekten harika bir filmdir. Ne yazık ki, zamanlaması iyi olduğu için biraz konuşulduktan sonra, sonsuza kadar unutulması muhtemel gibi görünüyor.

İlgini Çekebilir:  Roman Polanski'nin Adaylıkları İstifaya Sebep Oldu

İlk yorum yapan sen ol

Cevap yaz