İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

John Travolta, The Fanatic Filmiyle Kariyerinin Dibine Vurdu

Eleştirmenler, John Travolta için üst üste dördüncü başarısız film anlamına gelen The Fanatic’i yerden yere vurdu. 

John Travolta’nın gişedeki şanssızlığı bitmek bilmiyor. The Fanatic, Travolta’nın kariyeri boyunca en kötü açılış haftasını geçiren film oldu. Geçtiğimiz Cuma günü, Comscore üzerinden elde edilen hasılata göre ABD genelinde 52 salonda gösterilen film, sadece 3 bin 153 dolar kazandı. Salonların çoğunda 10 dolar ya da daha az hasılat elde ederken en yüksek miktar, 736 dolarla Hollywood’daki Arena Cinelounge salonundan geldi. Filmin 15 bin dolar sınırını geçip geçemeyeceği ise belirsiz. 

Limp Bizkit’ten tanıdığımız Fred Durst’ün son filmi The Fanatic, Travolta’yı bir film yıldızının takıntılı hayranı rolüne yerleştiriyor. Son gişe hiti 2007 tarihli Hairspray olan oyuncunun, yakın dönemde başarısızlıkla sonuçlanan dördüncü filmi. 

Quiver Distribution dağıtımcılığında çıkan The Fanatic, 6 Eylül tarihinde tüm dijital platformlarda yayınlanmadan önce az sayıda salonda gösterime girdi. Yine de bu psikolojik gerilim, Travolta’nın In a Valley of Violence (2016) ve Killing Season (2013) filmlerinden daha kötü durumda. Her iki film de sınırlı gösterime girdikten sonra dijital platformlara aktarıldı. Ethan Hawke’ın da rol aldığı In a Valley of Violence, ilk haftasında 33 salondan toplam 29 bin 334 dolar elde etti. Robert De Niro’nun yer aldığı Killing Season ise gösterime girdiği 12 salonda, üç günde 27 bin 713 dolar kazandı. Travolta, bir önceki filmi Gotti’nin daha geleneksel yöntemlerle gösterime girmesi konusunda ısrarcı oldu. Ancak, bu da ona yardımcı olamadı. Kevin Connolly yönetmenliğindeki mafya biyografi filmi, 503 salonda gösterime girdi. İlk haftasında 1.7 milyon, toplamda ise 4.3 milyon dolar hasılat elde etti. Böylece, Travolta’nın başrolünde yer aldığı en düşük hasılatlı film oldu. 

Kaynak: Hollywood Reporter

İlk yorum yapan sen ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir