İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hangi Matrix Karakterisin?

1999 yapımı olmasına rağmen hala değerli olan Matrix’le ilgili bu testte film dışı sorular da var. Sadece Matrix’e kafayı takmış olanların bilebileceği soruları yanıtla, hangi Matrix karakteri olduğunu söyleyelim. Hazırsan başlayalım.

Her şey bir seçimle başlar. Söyle bakalım Neo'nun başından geçenler hangi renk hapı seçmesiyle başladı?

Doğru! Yanlış!

Morpheus'un anlamı ne?

Morpheus'un ismi Yunan mitolojisinden geliyor. Ama bu soruyu bilmek için Yunan mitolojisi bilmene çok gerek yok. Filmde Morpheus'un ne yaptığını hatırlaman yeterli.
İpucu!
Doğru! Yanlış!

Neo nedir? Böyle sorunca garip oldu. Şıklar belki daha anlamlı gelir.

Doğru! Yanlış!

Neo'nun çalıştığı şirketin adı nedir?

Beynin bölümleriyle ilgili bir kelime içeriyor.
İpucu!
Doğru! Yanlış!

Filmdeki "follow the white rabbit" cümlesi nereden alıntıdır?

Doğru! Yanlış!

Slavoj Zizek'in Matrix üzerine yazdığı kitabın adı nedir?

Doğru! Yanlış!

Zion daha önce kaç kere yok edilip, tekrar kurulmuştur?

Mimar, Neo'ya söylüyordu bu bilgiyi.
İpucu!
Doğru! Yanlış!

Hangi Matrix Karakterisin?
Cypher

Senin bilgiyle, gerçeklerle işin yok. Sen cahilliği mutluluk sayıyorsun. Yediğin bir etin gerçek olup olmaması umrunda değil. Acı gerçeklerin peşinden gitmektense, güzel yalanlarla yaşamayı tercih edersin. Tebrikler, tertemiz cahilsin!
Neo

Doğruları önemsiyorsun. Onları bulmak için çabalıyorsun ama yeterli değil. Daha kat etmen gereken çok yol var. Maalesef "karışık yükle" deyince bütün bilgiler kafamıza yazılmıyor. Daha çok çabalamalı, gözlerini açmalısın. Wake up, Neo...
Morpheus

Sen Morpheus'sun. Her şeyin farkındasın. Bilgeliğinle başkalarına yol gösteriyor, onları uykudan uyandırıyorsun. Bütün sorumluluk senin omuzlarında. Tabii bu kadar çok şey bilmenin de zorlukları var. Etrafındakilere büyük resmi göstermek, onlara gerçeği anlatmak zorundasın. Umarız hayatının "seçilmişini" bulmakta zorlanmazsın.

İlk yorum yapan sen ol

Cevap yaz