İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genç Kızların Sevgilisi Timothée Chalamet’li The King İncelemesi

Baştan söyleyeyim: Çok iyi bir film değil ama izlenebilir. Çünkü iyi yönleri var. “İzlenir mi acaba” diye bakmaya gelenler Netflix’te izlemeye gittiyse devam ediyorum.

Tarihi bir drama The King. Adeta enkaz devralan Prens Hal’in önemli kararlar verirken yanlış yönlendirilmesini izliyoruz. Hatta aynen şöyle yazıyor filmin açıklamasında: Şımarık Prens Hal âlemciliği bırakıp savaşçı bir kral olmalıdır; çünkü İngiltere için verilen savaşta, sarayın hem içinden hem de dışından düşmanlarla karşı karşıyadır. Hikayede gördüğüm aksaklıklardan biri tam burada. Timothée Chalamet’in canlandırdığı Hal’ın alemciliği şımarıklığından değil gibi işleniyor. Ama bir türlü nasıl bu duruma geldiğiyle alakalı zemin oluşturulmamış. Bazen umursamaz prens oluyor, bazen kelle alan cesur bir prens… İşin kötüsü, çelimsiz Timothée Chalamet’in böyle görünür bir tarafı da yok. Bazı sahneler vardı ki Chalamet’in kötü oyunculuğuna utancımdan kafamı çevirmek zorunda kaldım. Serdar Ortaç’ın “her şeyin farkındayım ama susuyorum” ifadesine benzer bir karakter yazılmış, oynayacak biri yok. Yakışıklı ergenimiz doğru düzgün karakter gelişimini tamamlayamadan savaşçı prens oluveriyor.

Yine de hakkını vereyim, askerlerine motivasyon konuşması yaparken iyi oynuyor Chalamet. Şimdi kızacaksınız belki ama bu da, tiz seslere kusursuz çıkan şarkıcıların sürekli bağır çağır şarkılar söylemesine benziyor. Timothée Chalamet’i hep birilerine bağırırken mi izleyelim iyi oyunculuk göreceğiz diye?

Timothée Chalamet’in oyunculuğu ve canlandırdığı Prens Hal’ın karakter gelişimi dışında her şey tamam. Sean Harris’in oynadığı William bile filmin iyi işleyen karakterlerinden. Sinsiliğini adım adım izliyorsunuz. Düşünün William başrol falan değil. Robert Pattison oyunculuğuyla “bu da mı gol” dedirtiyor. Savaş sahneleri çok iyi. Netflix parayı basmış, yönetmen David Michôd da iyi harcamış gerçekten.

İlk yorum yapan sen ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir