İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Film Müziklerine Ne Kadar Hakimsin?

Film bilgin iyi olabilir. Her yönetmeni, her oyuncuyu biliyor olabilirsin ama filmlerin ayrılmazı olan, sahnedeki duyguları daha da alevleyen müziklere ne kadar hakimsin? Kendini ölçmek istiyorsan bu test tam sana göre.

Başlıyoruz! İşte ilk soru: The Amazing Spider-Man 2'deki It's On Again adlı şarkıyı kim seslendirmiştir?

Doğru! Yanlış!

Zor muydu? O zaman biraz kolaylaştıralım: 2014 yılında Happy'i geride bırakıp Oscar'ı kaldırmayı başaran Frozen filminin ağızlara dolanan şarkısının adı nedir?

Doğru! Yanlış!

Ünlü Corleone ailesinin anlatıldığı Godfather üçlemesinin hafızalara yer etmiş müziğinin adı nedir? Kolay ama dikkatli okuman lazım.

Doğru! Yanlış!

Biraz da Country soralım: Inside In Llewyn Davis'te Oscar Isaac'le birlikte Please Mr. Kenndy adlı country şarkısını seslendiren ünlü şarkıcı kimdir?

Doğru! Yanlış!

Konu şarkılarsa James Bond şarkıları olmadan olur mu! Efsanevi Tom Jones hangi James Bond filminin tema müziğini seslendirmiştir?

Doğru! Yanlış!

Biraz daha James Bond: 2008 yapımı Quantum of Solace'de Jack White ve Alicia Keys'in seslendirdiği şarkının adı nedir?

Doğru! Yanlış!

Christopher Nolan'ın Batman üçlemesinin müziklerini kim yapmıştır?

Doğru! Yanlış!

Ve son soru: Belgica filmindeki tek Türkçe şarkının adı nedir?

Doğru! Yanlış!

Film Müziklerine Ne Kadar Hakimsin?
Sen ağlama, bir damla göz yaşın yeter

Nasıl bir test çözmeydi bu inanamıyoruz. Üzülmene gerek yok. Salladıkların ne yazık ki doğru çıkmadı ama biz seni yine bekliyoruz.
Sabırlı derviş, murada ermiş

Yapacak bir şey yok, her şey yavaş yavaş olacak. Filmi dikkatle izlediğin kadar müziklerini de dinlemelisin. Ama yine de kötü bir sonuç değil. Geliştirilebilir.
İyisin tabii...

Bu test seni hiç zorlamamışa benziyor. Müzik alanında da iyi olduğunu hem kendine hem bize kanıtladın. Tam da bu yüzden bir dahaki teste seni yine bekliyoruz.

İlk yorum yapan sen ol

Cevap yaz