İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Covid-19 Virüsü Dünya Sinemasına Bulaştı!

Doğum yeri Çin’in Wuhan kenti olan coronavirüs, sinema sektörüne de bulaştı. Salgın riskine karşı sokağa çıkmama, kamusal alanda bulunmama gibi önlemler, sinema sektöründe deprem yarattı. Bazı ülkelerde kapanan salonlar, birçok filmin vizyon tarihinin değişmesine yol açtı.

Ölmek İçin Zaman Yok

Coronavirüs riski sebebiyle James Bond rolüyle Daniel Craig’in beşinci kez kamera karşına geçtiği, bütçesiyle ağız sulandıran Ölmek İçin Zaman Yok’un vizyon tarihi Nisan ayından Kasıma ertelendi.

Peter Rabbit: Kaçak Tavşan’ın gösterimi ağustos ayına kadar askıya alınırken, Mayıs’ta vizyona girmesi beklenen Black Widow, The Woman in the Window ve The Personal History of David Copperfield filmlerinin de gösterimi iptal edildi.

Covid-19 Salgını, “Hızlı ve Öfkeli”

Yine Mayıs ayında seyirciye kavuşması öngörülen Hızlı ve Öfkeli 9 filminin vizyon tarihi, Kuzey Amerika başta olmak üzere tüm dünyada 2021 yılı Nisan ayına çekildi.

Covid-19 salgını sebebiyle ABD, İngiltere gibi ülkelere ait yapımlar alabora olurken durumlar Uzak Doğu’da da farklı değil.

Hatta Uzak Doğu’da gösterimleri askıya alınan bazı filmlerin diğer ülkelerdeki vizyon tarihleri bile belirtilmedi.

Disney, Yapımlarını Durdurdu!

Öte yandan Mulan, The New Mutants ve Antlers’in vizyon tarihini ileri bir tarihe erteleyen Disney, hazırlık aşamasındaki tüm filmlerinin prodüksiyonunu dondurdu.

Bunun yanı sıra, salgın sebebiyle sinema sektörünün iki ayda 5 milyar dolar kaybettiği tahmin ediliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir