İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Claire Denis ve Robert Pattinson, Yeni Bir A24 Filmiyle Bir Araya Geliyor

Claire Denis, geçtiğimiz yıl kariyerinin en iddialı yapımlarından biri olan High Life’a imza attı. Bilim kurgu türündeki film, Denis’in ilk İngilizce filmi olmasının yanı sıra, Fransız yönetmenin Robert Pattinson‘la çalıştığı ilk filmdi. Sonrasında, ikisi de yeniden birlikte çalışmak istediklerini açıklamışlardı. Denis’in yeni filmi The Star at Noon’la bu şansı yakaladılar.

Good Time, Uncut Gems, Midsommar, The Lighthouse gibi yapımlarla dikkat çeken bağımsız film şirketi A24, bu hafta başlayacak Berlinale European Film Market öncesi filmin Kuzey Amerika dağıtım haklarını satın aldı. Daha önce High Life’ın dağıtım haklarını da alan şirket, Claire Denis’le yeniden iş birliği yapıyor. Film, Denis Johnson’ın 1986 tarihinde yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanıyor. Pattinson’a, Once Upon a Time… in Hollywood’dan tanıdığımız Margaret Qualley eşlik edecek.

The Stars at Noon, 1984 Nikaragua Devrimi’ni konu alıyor. Qualley, devrim hakkında haber yapan Amerikalı bir gazeteciyi canlandırıyor. Pattinson ise gizemli bir İngiliz iş adamı rolünde. İkili arasında kısa sürede derin bir bağ kuruluyor ve tutkulu bir aşk yaşanıyor. Ancak etraflarına örülen tehlikeli yalan ve komplo labirentinden kaçmak için birbirlerine güvenmek zorundalar. 1999 yılında Alison Maclean tarafından Jesus’ Son adıyla uyarlanan romanı, Claire Denis’in nasıl ele alacağı ise büyük merak konusu. 

Pattinson şu anda Warner Bros. tarafından dağıtılacak iki film yüzünden epey yoğun. Onu ilk olarak, 25 Haziran 2021’de Matt Reeves imzalı The Batman’de göreceğiz. Hemen ardından 17 Temmuz 2021’de Christopher Nolan imzalı Tenet’le karşımızda olacak. The Stars at Noon, Pattinson için iki büyük filmin ardından bağımsız filmlere geri dönüşü işaret ediyor. 

Kaynak: Deadline

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir