İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çin’i Süper Kahramanlar Kurtaracak

Coronavirüs (COVID-19) sebebiyle insanların evlere kapanması tüm işletmeleri olduğu gibi sinema salonlarını da etkiledi. Çin’in koltukları tekrar doldurabilmek için umudu süper kahramanlar.

The Hollywood Reporter haberine göre, önümüzdeki haftalarda Marvel’ın Avangers filmlerinin hepsi yeniden vizyona girecek. Filmlerin vizyon tarihleri hâlâ kesinleşmiş değil. Çünkü Çin, salgını büyük oranda atlatmış gibi görünse de, ülkedeki işletmeler yavaş yavaş faaliyet göstermeye başladı.

Yeniden gösterime girecek eski Holloywood gişe rekortmenlerinin arasında Avatar ve Warner Bros.’ın Christopher Nolan filmleri Başlangıç (Inception – 2010) ve Yıldızlararası (Interstellar – 2014) da var.

Çin’deki sinema salonlarının yeniden çalışır hale gelebilmek için çözmesi gereken iki büyük sorun var:

  1. İnsanları kalabalık ortamlarda bulunmanın yeniden güvenli olduğuna inandırmak.
  2. Dağıtımcıları, filmlerini gösterebilecekleri hatrı sayılır sayıda izleyicileri olduğuna ikna etmek.

Çok sevilen filmleri tekrardan gösterime sokmak Çin’de büyük bir sektör haline gelebilir. 2012’de James Cameron’ın Titanik’inin üç boyutlu yeniden sürümü 145 milyon dolar (yaklaşık 928 milyon TL) hasılat yapmıştı. 2018’de Japon anime ustası Hayao Miyazaki’nin 2001 tarihli klasiği Ruhların Kaçışı’nın (Spirited Away) Çin’deki yeniden sürümünün hasılatı 69 milyon dolar (yaklaşık 442 milyon TL) olmuştu.

Kaynak: The Hollywood Reporter

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir