İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anjelica Huston, Woody Allen ve Roman Polanski’yi Savundu: “Böyle Şeyler Olur”

John Wick: Chapter 3 – Parabellum filmiyle seyirci karşısına çıkan Anjelica Huston, Woody Allen’la tekrar çalışmak istediğini, Jeffrey Tambor’un uygunsuz davranışlarda bulunduğunu hiç görmediğini ve Roman Polanski’nin ise “bedelini ödediğini” belirtti.

Addams Ailesi’nin annesi Anjelica Huston, John Wick: Chapter 3 – Parabellum için Vulture’ye bir röportaj verdi. Ancak röportaj, filmden çok Huston’un aşk hayatı ve ünlü dostlarıyla ilgiliydi. Huston, 1986 yılında Oprah Winfrey’i yenerek En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını aldıktan sonra yaşadıklarını, Jack Nicholson’un kokain alışkanlığını ve babasının beş kez evlenmesini anlattı. Woody Allen, Jeffrey Tambor ve Roman Polanski gibi hakkında taciz ve tecavüz suçlamaları olan sanatçı dostlarını ise savundu.

Uzun ve başarı dolu kariyeri boyunca, birçok ünlü yönetmen ve oyuncuyla bir araya geldi. Roman Polanski, 13 yaşındaki Samantha Geimer’e tecavüz ettiği gün, Huston da Jack Nicholson’un evindeydi. Roman Polanski “reşit olmayan kişiyle yasadışı cinsel ilişkiye girmekten” suçlu bulundu. Huston, “Bu olay 10 yıl öncesinde İngiltere’de, Fransa’da, İspanya’da ya da Portekiz’de yaşanabilirdi ve kimsenin haberi olmazdı. İşte bu adamlar, zamanlarının tadını böyle çıkarıyor. Fransa’daki bütün playboy hareketi böyleydi. Roman gibi Avrupa duyarlılığıyla büyüyen pek çok kişi için öngörülen bir durum” yorumunda bulundu.

Konunun üzerine gidildiğinde ise, “Benim düşünceme göre, o bedelini ödedi ve bu olay gerçekleştiği zaman, biraz emsalsiz bir olaydı. Ama alışılmadık bir durum değildi” diye ekledi. Hatta 18 yaşındayken, 42 yaşında bir adamla yaşadığı ilişkiyi örnek olarak gösterdi. “Demek istediğim, böyle şeyler olur. O zamanlar böyle şeyler, bugün yargılandıkları şekilde yargılanmazdı. Bu yüzden ikisini karşılaştıramazsınız” dedi.

Benzer konularda devam eden Huston, iki filmde birlikte çalıştığı Woody Allen’i de savundu. Yönetmenin çocuk istismarı suçlamasıyla “iki eyalet tarafından yargılandığını, ama suçlu bulunmadığını” belirtti ve Woody Allen’le bir saniye bile düşünmeden yeniden çalışacağını söyledi.

Son olarak daha yakın tarihli bir örneğe, yani Jeffrey Tambor’a değindi. Tambor en son Transparent dizisinde, trans Maura Pfefferman rolüyle karşımıza çıktı. Huston ise dizinin ikinci ve üçüncü sezonunda Maura’nın kız arkadaşı rolündeydi. Ardından Tambor, sette trans oyuncu Trace Lysette ve set çalışanı Van Barnes’i taciz etmekle suçlandı ve diziden gönderildi. Huston, “Benim gördüğüm ve bildiğim kadarıyla, kimse uygunsuz bir şey yapmadı veya söylemedi. Bu işi yaparken özgür hissetmemiz gerektiğini düşünüyorum. Özellikle oyuncu kadrosu ve settekiler yargılamadan, özgürce bir şeyler söyleyebilmeli ve yapabilmeliyiz” açıklamasında bulundu. Tambor’u savunup savunmadığı sorulduğunda ise, “Kesinlikle bana hiçbir uygunsuz davranışta bulunmadı” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Indiewire, Vulture

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir