İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ian Hubert ile 3D Animasyon Öğrenin

Neredeyse her konuda eğitim alabilmenin mümkün olduğu bir çağda yaşıyoruz. İnternet sayesinde oturduğumuz yerden birçok kaynağa erişebiliyoruz. İşinin ehli insanlar, bildiklerini çeşitli mecralarda paylaşıyor. Gerisi sizin azminize kalıyor.

Bu seride, animasyon alanın uzmanlarına yer vereceğim. Keşfetmeye değer. İşin güzel tarafı bildiklerini başkalarıyla paylaşıyor olmaları tabii ki. Kendi animasyon filminizi yapmayı düşünüyorsanız faydası olacaktır. Sanatçıların tam olarak ne yaptığını anlayabilmek için temel bilgileri öğrenmiş olmanız gerekebilir. Yine de sadece yapılışını izlemesi bile çok keyifli.

Ian Hubert

Hubert, oldukça hızlı konuşan ve neşeli birisi. Yönetmen ve animatör. Ayrıca çok tembel! Onu bu sayede tanıdım. “Lazy Tutorials for Lazy People” ismini verdiği kısa videolar paylaşıyor. Blender isimli ücretsiz programı kullanarak yaptığı 3D (Üç Boyutlu) animasyonlarında bir şeyleri kolayca nasıl yapabileceğinizi anlatıyor.

Çalışmalarını izlerken her şey çok basitmiş gibi geliyor. Bu biraz da motive edici. Esprilerle anlatması da izlerken sıkılmamanızı sağlıyor. 3D animasyonlar yapmak bana hep zor görünürdü. Ta ki, Ian’ı tanıyana kadar…

Lazy Tutorial’da pek çok modeli gerçek fotoğraflardan yararlanarak yapıyor. Herhangi bir objenin fotoğrafını yaptığı modelin üzerine kaplıyor. Alın size hızlıca gerçekçi bir animasyon.

Diğer paylaşımları için onu Instagram’dan (@ianhubertz) ya da Youtube’den (IanHubert) takip edebilirsiniz. Youtube’deki videolarda daha uzun anlattığı için farklı örnekler de görebilirsiniz. Ayrıca bir Patreon (IanHubert) hesabı var. Maddi destek sağlayan takipçilerine özel içerikler de paylaşıyor.

İlgini Çekebilir:  Hayvan Mezarlığı: Ölüm Bazen Daha İyidir

İlk yorum yapan sen ol

Cevap yaz