İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amores Perros, 20. Yıla Özel Restore Ediliyor

Alejandro González Iñárritu‘dan güzel bir haber geldi! İki yıl üst üste en iyi yönetmen Oscar’ı alıp tarihe geçen yönetmen, Amores Perros‘un (Paramparça Aşklar Köpekler, 2000) restorasyonlu olarak yeniden gösterime gireceğini açıkladı.

Inarritu, 2000 yapımı ilk yönetmenlik denemesi olan Amores Perros’un restorasyonuyla uğraştığını açıkladı. Film, iptal kararı gelmezse ekim ayında gerçekleşecek Morelia Film Festivali’nde, büyük bir halk gösteriminde ve daha sonra sinemalarda gösterilecek.

Amores Perros, Iñárritu’nun Ölüm Üçlemesi’nin ilk filmi. Üçlemenin diğer filmleri ise 21 Grams (2003) ve Babel (2006). Üçlemedeki filmler, bir grup karakterin tek bir olayla birbirine bağlandığı çok anlatımlı bir hikayelerden oluşuyor. 

Iñárritu, 2000 Cannes Film Festivali’nde Amores Perros’un prömiyerini yapmış ve Eleştirmenler Haftası Ödülü’nü kazanmıştı. Drama, daha sonra yabancı dilde film kategorisinde Oscar ve Altın Küre adaylığı elde etmişti. The New York Times’ın yakın zamanda yaptığı bir röportajda Iñárritu, Cannes’da Amores Perros’la edindiği deneyim hakkında, “Hayatımda ilk kez bir film festivaline katıldığım zamandı.  Bütçemiz o kadar azdı ki, odalar çok daha ucuz olduğu için Cannes’in 25 dakika dışındaki bir kasabada kalmaya karar verdik” dedi. Iñárritu, daha sonra Cannes’a dönerek hem ödül kazandı hem de jüri başkanlığı yaptı.

İlgini Çekebilir:  Bağlılık Aslı Filminin Basın Gösterimi Yapıldı

İlk yorum yapan sen ol

Cevap yaz