İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

77. Venedik Film Festivali, 2-12 Eylül Tarihlerinde Fiziki Olarak Düzenlenecek

Festivallerin önündeki en büyük engel olan pandemi sebebiyle, birçok film festivali fiziki olarak yapılamamıştı. Prestijli ödüllerden biri olan Venedik Film Festivali’nden iyi haber geldi.

77. Venedik Film Festivali, bu yıl 2-12 Eylül tarihleri arasında fiziki olarak düzenlenecek. Venedik Film Festivali Direktörü Alberto Barbera, daha önce, online bir festivalin olmasının söz konusu olmadığını belirtmişti. Aksi bir durum olmadığı takdirde, vazgeçilmez kırmızı halı geçişlerinin olduğu organizasyon, her yıl olduğu gibi düzenlenebilecek. Tabii ki, gerekli sosyal izolasyon tüm etkinliklerde sağlanacak ve sıkı önlemler alınacak.

Festival’in ana merkezi olan Palazzo del Cinema’nın yeniden açılmasıyla birlikte festival ekibi ofislerine dönmeye başladı ve böylece hazırlıklar hız kazanmış oldu. İtalya’daki sosyal mesafe sınırı gereği, bir film gösteriminde 200 kişi bir arada bulunabiliyor. Ancak, bir istisna yapılacağının ve festivalin 1100 kişi kapasiteli Sala Grande’sinde, 200 kişiden fazla seyircinin aynı anda film izleyebileceği duyuruldu. Kaç kişinin salona alınacağı henüz belli değil.

Salgın nedeniyle ülkeler arası seyahat sıkıntılı bir hâl aldığı için festivalde, İtalya yapımı olmayan filmlerin sayısı önceki yıllarda olduğu kadar fazla olmayacak ama yine de uluslararası bir seçkiye sahip olacak. Büyük ödül Altın Aslan’ı belirleyecek uluslararası jürinin başkanlığını oyuncu ve yapımcı Cate Blanchett üstlenecek

77. Venedik Film Festivali’nin Resmi Seçki’si, yüksek ihtimalle online olarak gerçekleşecek bir basın toplantısıyla, 28 Temmuz’da duyurulacak.

İlk yorum yapan sen ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir