"Psyduck! Psyduck! Psyduck!''


10 Mayıs'ta vizyona giren Pokémon filmi, animasyon ve polisiye sevenleri buluşturuyor. Salonları genellikle çocuk izleyicilerin doldurduğunu görsek de Pikachu aslında birçok kesimin ilgisini çeken bir karakter olmayı başarıyor. Çocukken okuldan eve gelince izlediğimiz Pokémon'un hepimizde anısı var ne de olsa. Psyduck, Snubbul, Jigglypuff... Bütün bu Pokémonlar çocukluğumzda arkadaşımızdı, taso koleksiyonlarımızın baş tacıydı.

Pokémon Dedektif Pikaçu, Justice Smith, Ryan Reynolds ve Kathryn Newton'a başrollerde yer veriyor. Tim, babasından uzakta yaşamış, annesi çocukken ölmüş, ''yalnız'' bir gençtir. Babasının ölüm haberini almasıyla Pokémonların ve insanların barış içinde yaşadığı Ryme Şehri'ne gider, ve olanlar olur! Ryan Reynolds'ın seslendirdiği Pikachu kahve bağımlısı, tatlı bir pokemondur. Harry Goodman ölünce kendi özüne yabancılaşır ve eski benliğini unutur. Tim'le karşılaşınca, ikili birlikte hareket eder ve gerçeğin peşine düşen birer dost haline gelirler. Bir dramla başlayan film, yavaş yavaş aksiyon, eğlence türlerine karışıyor. 

Pokémon Detective Pikachu eğlenceli bir film olmuş. Ama ortalama olmaktan da kurtulamıyor. Kolay, basit diyebileceğimiz senaryosuyla size extra bir şey sunmuyor. Zaten Pikachu bu kadar tatlıyken ne izlesek eğlenceli olabilirdi. Aksiyon dozu ve mizahı istenilen seviyeye ulaşamadan sadece ''tatlı'' bir film izlemiş olarak salondan ayrılıyoruz. Ama iyi hissettiren filmlere de ihtiyacımız var. Pokemon Dedective Pikachu gibi. Bu arayışla giderseniz memnun kalabilirsiniz. Unutmayın, ''pika pika pika'' yani Pikachu aşırı sevimli.